+420 530 331 757    info@e-chladiva.cz

Chladivo R744 (20kg)

Cena pouze za náplň

Chladivo R-744 (CO2) - cena za náplň. V případě, že nebudete mít vlastní lahev, bude k ceně připočítána vratná kauce.    více

Cena za 1 ks vč. DPH: 2 396 Kč
Cena za 1 ks bez DPH: 1 980 Kč
Výrobce: SIAD Czech spol. s r. o. SIAD Czech spol. s r. o.
Kód produktu: 63521200
Popis

Chladivo R744 (20kg)

Chladivo R744 je přírodní chladivo.

Oxid uhličitý (R744) je považován za referenční plyn při určování GWP všech ostatních plynů (CO2 má přiřazen GWP = 1).

Je netoxický, nehořlavý (klasifikace A1 znamená vyšší bezpečnost), nepodléhá žádnému patentu a na celém světě neexistují žádná omezení.

Kromě dobrých vlastností přenosu tepla umožňuje vysoký objemový chladicí výkon. Používá se v malých kompresorech s vynikající účinností při nízkých a středních teplotách.

Kromě statických aplikací (jednostupňové nebo kaskádové chladiče po prvním stupni čpavku nebo jiného chladiva, např. R134a) ho používají němečtí výrobci automobilů v pokročilém stadiu testování pro klimatizace automobilů.

Má termodynamické vlastnosti, které z něj činí možnou alternativu v mnoha aplikacích při nízkých, středních a vysokých teplotách. Chladivo R 744 se používá v systémech speciálně navržených pro chladivo R 744, proto se nedoporučuje pro modernizaci stávajících systémů.

Chladivo R744 se využívá :

  • klimatizační jednotky vozů nové generace
  • klimatizace komerční a průmyslové
  • chlazení komerční a průmyslové
  • chlazené pulty, chladírenské prostory, odstředivé chladicí systémy, ledničky, chladicí systémy pro zpracovatelský průmysl, chladiče
  • chladírenské přeprava

Prodej je možný pouze po předložení certifikátu opravňujícího k manipulaci s chladivem.